چهارشنبه ١٠ آذر ١٤٠٠
|
English

با نظر به استقبال خانواده های کودکان تحت پوشش از دوره های آموزش آنلاین موسسه،بدینوسیله، مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج) آمادگی خود جهت ارائه خدمات آموزشی و توانبخشی به کودکان کمتر از 15 سال در سراسر کشور به صورت آنلاین را اعلام می دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به شماره ۰۹۳۸۵۶۶۸۵۹۸ در واتس آپ پیام ارسال نمایید.
عنوان
اخبار موسسه


  چاپ        ارسال به دوست

راهیابی 36 کودک در بخش روزانه مراکز مؤسسه به مدارس عادی، استثنایی یا دیرآموز

با استعانت از خداوند متعال و در نتيجه تلاش مستمر و خستگی ناپذیر کادر آموزشی بخش روزانه مراکز وابسته به مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج)، همراهی خانواده و کوشش کودکان دلبندمان، امسال نیز مفتخریم، همانند سالهای گذشته، تعداد چشمگیری از کودکان این بخش موفق به دریافت مجوز ورود به مدارس عادی، استثنایی یا دیرآموز شدند. 

* آغاز ماه مهر  ...

شروع ماه مدرسه مصادف است با آغاز فصل پاییز. برگ های درختان که شروع به ریزش می کنند، شکوفه های لبخند کودکان، یکی یکی گل می دهند. در فضای کلاس ها، تخته سیاه ها چشم انتظارند تا دوباره سراپا پر شوند از عطر لبخند هم شاگردی ها. کلمات مهربان، بی تابند تا دستی کوچک، با مداد شوق، بر صفحه های سفید دفترهای چهل برگ، بنویسدشان. مهر، ماه مهربانی مهتاب است؛ ماه میزبانی نیمکت های عاشق درس و مدرسه؛ مهر، ماه مدرسه است. سال تحصیلی که آغاز می شود نسیم، عطر پرواز را از سطرهای مقدس کتاب ها، همراه با صدای کودکان سر خوش مدرسه، به آسمان هفتم می رساند. فرشته ها از پشت پنجره های کلاس سرک می کشند به تماشای کودکانی که مشتاق، به درس های معلمی که زندگی را به آنان می آموزد، گوش سپرده اند. هوا در این فضای مقدس نفس  می کشد تا معطر شود به این جمله که : «اول هر کاری به نام ایزد دانا» و این، شیرین ترین دانه علم است که معلم در ابتدایی ترین لحظه مهر، در جان شاگردان جوانش می نهد.

ماه مهر امسال براي خانواده های برخی از توانخواهان مراکز وابسته به مؤسسه، رنگ و بوي ديگري دارد. چرا كه بر خلاف تصور عامه، فرزند آنها نيز با وجود کم توانی ذهنی یا جسمی، توانسته است به مدرسه راه یابد. هرچند ورود به مدرسه برای این کودکان آغاز راهی سخت و پرپیچ و خم است، اما همین که مجوز ورود به این راه برای آنها صادر شده ، جای بسی امیدواری است...

 

 


١٥:٣١ - شنبه ٢٩ آبان ١٤٠٠    /    شماره : ٤٣٢    /    تعداد نمایش : ٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

361269
بازدید این صفحه
130 |
بازدید امروز
4561124 |
کل بازدید
4 |
بازدیدکنندگان آنلاین
کلیه حقوق این پرتال محفوظ و متعلق به توانبخشی ولیعصر  است. © 2014