چهارشنبه ٠١ خرداد ١٣٩٨
|
English

هر كودكي توانمنديهاي ويژه خودش را دارد كه با كودك ديگر قابل مقايسه نمي باشد. شناخت و شكوفا كردن اين توانمنديها نياز به آموزش صحيح و مداخلات بهنگام دارد. لذا به نيازهاي كودك توجه كنيم و در رشد توانايي او سهيم باشيم
عنوان
آرشیو


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اردوی نمیروزه تفریحی – آموزشی مرکز نوید عصر در بوستان جوانمردان

 

صبح یک روز زیبای بهاری است. رهگذران یکی دیگر از پارکهای شهر تهران شاهد حضور کودکانی شاد و خندان سوار بر کالسکه یا دست در دست مربیان و مادرانشان است. کودکانی که با وجود کم تواناییهای ذهنی و جسمی، فرصت حضور در مراکز تفریحی را یافته اند یا در جمع  دوستان، مربیان و مادرانشان لحظاتی را به بازی، سرگرمی و شادی بپردازند.

از زمان خروج از مرکز و سوار شدن به اتوبوس هیجان و خوشحالی بچه ها با ورود به شادیکده بوستان، صدچندان شد. بعضی بچه ها که پله ها را دوتا یکی می رفتند تا زودتر وارد فضای بازی بشوند. وسایل شادیکده علاوه بر امکان وجود بازی برای بچه ها ، فرصتی نیز برای تمرین حرکات کاردرمانی برای آنها به وجود آورده بود. به همین دلیل یکی از درمانگران کاردرمانی مرکز نیز در این اردو حضور داشت تا در حین بازی، نکات آموزشی را به خانواده ها یادآور شود تا در موارد مشابه بتوانند از این فرصتها برای توانبخشی به فرزندشان نیز استفاده نمایند.

صدای شادی بچه ها یک لحظه در فضای شادیکده قطع نمی شد و این خوشحالی مادران و مربیان را به وجد آورده بود.

بعد از شادیکده فضای سبز پارک پذیرای بچه ها و مادرانشان بود. بچه ها هنوز هم کلی انرژی داشتند و در فضای پارک بازی می کردند، مادرانشان نیز در فضایی گرم وصمیمی به صحبت و در اختیار قرار دادن تجربیاتشان در خصوص فرزندشان می پرداختند و مربیان و کادرآموزشی همراه نیز به سؤالات تخصصی مادران پاسخ می دادند و راهنماییهای لازم را به آنها ارائه می دادند.

امید است با برگزاری هرچه بیشتر چنین برنامه هایی شاهد ارتقای سطح روحیه مددجویان و خانواده ایشان و آماده سازی هرچه بیشتر این عزیزان جهت پیگیری روند توانبخشی و درمانی باشیم.

 

 


١١:٣٩ - دوشنبه ١١ خرداد ١٣٩٤    /    شماره : ٢٧٠    /    تعداد نمایش : ١٦١١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

1696153
بازدید این صفحه
592 |
بازدید امروز
3188968 |
کل بازدید
3 |
بازدیدکنندگان آنلاین
کلیه حقوق این پرتال محفوظ و متعلق به توانبخشی ولیعصر  است. © 2014