يکشنبه ٠١ بهمن ١٣٩٦
|
English

***** به اطلاع می رساند مهلت ثبت نام طرح راهی به آسمان ویژه مددجویان استان خراسان جنوبی به اتمام رسید. ***** نتایج ثبت نام به زودی اعلام خواهد شد. ***** همچنین در زمان اجرای طرح در استان خراسان جنوبی، یک روز قبل از طرف مؤسسه با خانواده هایی که واجد شرایط طرح شده اند تماس گرفته می شود و روز و ساعت مراجعه به آنها یادآوری خواهد شد. *****
عنوان
آرشیو


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اردوی نیمروزه ویژه مددجویان بخش روزانه مرکز نگار عصر کاشان

 

خوب زندگی کردن مهارت‌هایی نیاز دارد و عمده‌ترین مهارت‌ های لازم برای زندگیِ خوب، مراودت و برقراری ارتباط با انسان‌ها است. تمرینِ همین مهارت‌ها، یعنی به‌وجود آوردن رفتارهای مناسب برای بهتر زندگی کردن. انسان برای زندگی کردن و درک بهتر آن، نیاز به کسب مهارت‌هایی دارد که تنها با بودن و حضور در گروه و جمع است که به آن نایل می‌شود. کودکان معلول نیز با وجود ناتواناییهایی که دارند، برای زندگی کردن، نیازمند این مهارتها و ارتباطات هستند. لذا خانواده این کودکان ، علاوه بر فر اهم کردن زمینه درمان در مراکز توانبخشی، با حضور در برنامه های اجتماعی از همان دوران کودکی فرزندشان، باید زمینه حضور اجتماعی آنها را فراهم آورند. در همین راستا مراکز وابسته به مؤسسه توانبخشی ولیعصر (عج) به مناسبتهای مختلف و در برنامه های زمانبندی گوناگون با برگزاری اردوها و برنامه  های تفریحی - آموزشی زمینه تغییر نگرش جامعه به مددجویان را فراهم می آورد.

مرکز جامع توانبخشی نگار عصر واقع در شهر کاشان نیز در همین راستا اردوی نیمروزه را ویژه مددجویان بخش روزانه این مرکز در شهربازی سیمرغ این شهر برگزار نمود.

از مهمترین اهداف این اردو، توجه به سلامت ذهنی و جسمی مددجویان،  بهبود روحیه مددجویان و مادران آنها ، ایجاد فرصت حضور مددجویان در محیط اجتماعی و برقراری تعاملات مناسب در جامعه و پیگیری روند آموزش در محیطی خارج از کلینیک بوده است.

 امید است با برگزاری هرچه بهتر چنین برنامه هایی در مراکز وابسته به مؤسسه توانبخشی ولیعصر (عج) ، بیش از پیش شاهد نشاندن گل لبخند بر لبان مددجویان و درخشش برق رضایت در چشمان والدین آنها باشیم ...

 


١١:٤١ - دوشنبه ١١ خرداد ١٣٩٤    /    شماره : ٢٧١    /    تعداد نمایش : ٧٨٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

1344799
بازدید این صفحه
2420 |
بازدید امروز
2557794 |
کل بازدید
5 |
بازدیدکنندگان آنلاین
کلیه حقوق این پرتال محفوظ و متعلق به توانبخشی ولیعصر  است. © 2014