سه شنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٨
|
English

**********عید غدیر، عید رهبری، انسانیت و اکمال دین بر عاشقان ولایت مبارک باد. **********
عنوان
آرشیو


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری اردوی شمال ویژه مددجویان مرکز ارمغان عصر

کم توانند اما دلشان به وسعت دریاست ...

 

به راستی برداشت ما از دریا چیست ؟؟  لحظاتی دید ه فرو می بندم و سفر می کنم به آبهای سرزمینم ایران . به شمال و به جنوب و ... به هر آنجا که نامش را دریا نهاده اند. حتی قلبهای مهربان جوانانی که با همه کم توانی ذهنی یا جسمی، اراده ای دارند از جنس فولاد، قلبی دارند به وسعت دریا، دلی دارند از جنس آسمان و تمام تلاششان را برای جاودانه شدن انجام می دهند...

اینک در این فرو بستگی دیده، آرامش و سکوت دریا را حس می کنم. آرامش و سکوتی که این بار پذیرای فرشتگای زمینی بود. جوانانی که با دلهای دریایی شان به میهمانی دریا و طبیعت دل انگیز شمال کشور آمده بودند.

 

دنیای دریا خود عالمی است جدای از عالم خاک و جدا از خاکیان،و اینجاست که آوای دریا وزین ترین آواهاست . این آوا این بار شادی و غرور جوانانی را فریاد می زد که تمام سعی شان را برای نمایش توانمندی هایشان و اثباتشان به دیگر افراد انجام می دهند. جوانانی که با حضور در اردوی برون شهری مرکز حرفه آموزی ارمغان عصر نشان دادند که آنها نیز همانند دیگر شهروندان جامعه، گل و سبزه را می فهمند، آرامش و زیبایی دریا را درک می کنند، از صدای آواز پرندگان لذت می برند و حق زندگی و لذت بردن از زندگی را دارند.

و تو ای دریا !  اسرارت را به ما بنمای . بنمای تا بدانیم که سخن از ژرفای دل این فرشتگان زمینی می گویی. فریاد بزن که حرف دل این مددجویان این است که کم توانند اما ناتوان نیستند، از نگاههای متعجب و ترحم آمیز دیگران بیزارند، قلبی پاک و خالی از کینه دارند و تشنه لبخندهای مهربان هموطنانشان هستند...

مرکز حرفه آموزی ارمغان عصر همانند سالهای گذشته اردوی برون شهری چند روزه به شمال کشور ویژه مددجویان پسر و اردو به مقصد دماوند ویژه مددجویان دختر را برگزار نمود تا علاوه بر افزایش حس مسئولیت پذیری توانخواهان،ارتقای توانمندی ایشان در انجام مهارتهای خودیاری و اجتماعی و ارتقای سطح سلامت جسمی و روحی این عزیزان ؛ زمینه تغییر نگرش جامعه به توانمندیهای این گروه از شهروندان نیز به وجود آید.

در واقع سفر چند روزه برون شهری ، فرصت بهره مندي توانخواهان مركز ارمغان عصر را از زيباييهاي آفرينش و كسب تجربه هاي جديد در زندگي فراهم ساخت. شور و شوق وصف ناشدني بچه ها در اين سفرها انگيزه اي است براي مسئولين مركز تا با وجود سختي هايي كه در مسافرت با اين بچه ها وجود دارد، تمام سختي ها را به جان بخرند و هر از چندگاهي اردوي تفريحي - آموزشي براي اين عزیزان برگزار نمايند. خانواده هاي توانخواهان نيز از برگزاري اين اردوها رضايت كامل دارند و معتقدند  چنين برنامه هايي علاوه بر تأثير بر روحيه و اعتماد بنفس توانخواهان ، موجب ارتقاي سطح مهارتهاي اجتماعي آنها مي شود كه امري بسيار ضروري و با اهميت است. لازم به ذکر است اردوی مددجویان پسر در فروردین ماه و اردوی مددجویان دختر ( به مقصد دماوند) در خردادماه سال جاری برگزارشد.

 

 

 

 

 


١٥:٣٦ - چهارشنبه ١٠ تير ١٣٩٤    /    شماره : ٢٧٢    /    تعداد نمایش : ١٧٨٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

1741877
بازدید این صفحه
815 |
بازدید امروز
3289401 |
کل بازدید
4 |
بازدیدکنندگان آنلاین
کلیه حقوق این پرتال محفوظ و متعلق به توانبخشی ولیعصر  است. © 2014