جمعه ٢٩ تير ١٤٠٣
|
English

🖤مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج)، با نهایت تأسف و تأثر ضایعه درگذشت امین معزز مؤسسه حضرت آیت‌الله امامی کاشانی را تسلیت عرض می نماید. با قلبی اندوهگین از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جزیل آرزومندیم...🖤
عنوان
مراکز توانبخشی وابسته

 

ایجاد ،اداره و یا حمایت ازمراکز تخصصی توانبخشی در چارچوب سیاست های مصوب، یکی از اهداف مهم مؤسسه توانبخشی ولیعصر (عج) است که در این راستا، 8 مرکز تخصصی وابسته به مؤسسه در تهران و برخی از شهرستانها ارائه خدمت می نمایند. این مراکز  با استاندارهای مراکز توانبخشی روز دنیا هم راستا بوده و فعالیت آنها به شرح ذیل می باشد

 

 

 مرکز جامع توانبخشی نوید عصر  (جنوب تهران )

فعالیتهای کلینیکی مؤسسه از تأسیس مرکز جامع توانبخشی ولیعصر در بلوار کشاورز تهران در سال 1375 در دو بخش « خدمات سرپایی » و « خدمات آموزش روزانه» به کودکان کم توان ذهنی و دارای اختلالات نورولوژیکی زیر 6 سال آغاز شد. کیفیت خدمات توانبخشی این مرکز نسبت به دیگر مراکز فعال آن زمان، دارای ویژگیهای منحصر به فردی بوده است.

با افتتاح مركز جامع توانبخشی نویدعصر در تهران فعالیتهای این مركز به مكان جدید منتقل شد. مرکز نوید عصر بعنوان یکی از مراکز وابسته به مؤسسه، فعالیتهای خود را از تیرماه 1384 آغاز نموده است. این مرکز با به کارگیری نیروهای تخصصی کارآمد و بهره گیری از تجربیات و دست آوردهای جهانی به منظور ارتقای سطح سلامتی کودکان در قالب بخشهای «پایش رشد کودکان » ،« آموزش روزانه به کودکان زیر 6 سال دارای مشکلات ذهنی »، « اختلال یادگیری » ، « آموزش نمونشی » و  بخش جامع توانبخشی در جنوب تهران فعالیت می کند. 

 آدرس : تهران – خیابان ولیعصر- بالاتر از چهارراه مولوی – نبش کوچه  عرفانیان – شماره 324

       تلفن : 5- 55363902   
       دورنگار: 55363906
       ایمیل : navid@vrf.ir
       ساعات پذیرش : 8 الی 16 روزهای شنبه تا پنجشنبه

دریافت بروشور مرکز نوید عصر

 

 

 

 مرکز جامع توانبخشی امید عصر (شرق تهران )


مرکز توانبخشی امید عصر  یکی از مراکز درمانی تحت پوشش مؤسسه توانبخشی ولیعصر (عج) است که  از سال 1384، با هدف ارائه خدمات توانبخشی بر اساس استانداردهای بین المللی و ارائه آموزشهای تخصصی به خانواده های دارای کودکان استثنایی، فعالیت خود را آغاز نموده است. این مرکز با ارائه خدمات توانبخشی توسط کارشناسان متخصص و مجرب و به کارگیری روشهای نوین درمانی، در طی سالهای فعالیت خود، توانسته است گامی بزرگ در راستای کمک به ارتقای توانمندیهای کودکان استثنایی و بهبود جایگاه آنها در سطح خانواده و جامعه بردارد. مركز اميد عصر، تنها مركز ارائه دهنده لباس فضايي  است. خدمات این مرکز در قالب بخشهای «پایش رشد کودکان » ، « اختلال یادگیری » ، « آموزش نمونشی » و  بخش جامع توانبخشی ارائه می شود.

 

        آدرس : خدمات این مرکز تا اطلاع ثانوی به مرکز توانبخشی نوید عصر منتقل شده است.
        تلفن : ۵-۵۵۳۶۳۹۳  
        ایمیل : pr@vrf.ir

 

 

 

 

 

 

مرکز حرفه آموزی ارمغان عصر ( تهران )

خدمات حرفه آموزی به پسران کم توانی ذهنی توسط مؤسسه توانبخشی ولیعصر (عج) از سال 1372 در مرکزی در محله سعادت آباد تهران آغاز شد. این خدمات از سال 1385 در مرکز حرفه آموزی ارمغان عصر پسران ارائه می شود.
 هدف مرکز ارمغان عصر پسران، شناسايي و تقويت توانمنديهاي پسران كم توان ذهني و كمك به ارتقاي سطح استقلال آنها در زندگي و آماده كردن آنها براي بازار كار با توجه به سطح توانمنديهاي ایشان مي باشد. این اهداف در قالب آموزش، تولید، توانبخشی و فعالیتهای فوق برنامه اجرا می شود. آموزش به كم توانان ذهني در اين مركز برپايه روشهايي است كه براي آموزش مهارتهاي حرفه اي ، تجربه و تدوين شده است.  كارگاه پاکت سازی، كارگاه بسته بندي، کارگاه خیاطی و كارگاه مونتاژ قطعات سنگي از جمله کارگاههای دایر در مرکز ارمغان عصر  پسران می باشد.

- مرکز حرفه آموزی ارمغان عصر ( تهران – دختران ) :خدمات حرفه آموزی به دختران کم توان ذهنی توسط مؤسسه توانبخشی ولیعصر (عج) از سال 1374 در مرکزی در محله بنی هاشم تهران  آغاز شد. این خدمات از سال 1385 در مرکز حرفه آموزی ارمغان عصر دختران  ارائه می شود.
هدف مرکز حرفه آموزی ارمغان عصر دختران شناسايي و تقويت توانمنديهاي دختران كم توان ذهني و كمك به ارتقاي سطح استقلال آنها در زندگي و آماده كردن آنها براي بازار كار با توجه به سطح توانمنديهاي ایشان در حال فعالیت است. این اهداف در قالب آموزش، تولید، توانبخشی و فعالیتهای فوق برنامه اجرا می شود. آموزش به كم توانان ذهني در اين مركز برپايه روشهايي است كه براي آموزش مهارتهاي حرفه اي ، تجربه و تدوين شده است. سوزن دوزی، راسته دوزی، سری دوزی و مونتاژ بدلیجات از جمله حرفه هایی است که در این مرکز به دختران کم توان ذهنی آموزش داده می شود. شهریه از گروه دختران دریافت نمی شود.

 

       آدرس : تهران : خیابان ولیعصر- روبروی خیابن توانیر - بن بست شمس  -  پلاک 9
       تلفن و دورنگار : 88781052
       ایمیل : armaghan@vrf.ir    
       ساعات پذیرش : 8 الی 16 روزهای شنبه تا چهارشنبه ( پنجشنبه ها 8 الی 12)

                                                          

معرفی تولیدات مرکز حرفه آموزی ارمغان عصر                                              دریافت بروشور مرکز ارمغان عصر

 

 

 مرکز  توانبخشی ندای عصر ( ویژه کودکان اتیسم - تهران )

با توجه به آمار بالای کودکان مبتلا به اتیسم در سالهای اخیر و کاستیهایی که در زمینه آموزش و توانبخشی این اختلال وجود دارد، مؤسسه توانبخشی ولیعصر (عج) جهت بررسی ریشه ای اختلال طیف اتیسم و فراگرفتن روشهای درمان و توانبخشی این اختلال (تا آنجایی که پیشرفت علم اجازه می دهد)، در سال 1389 اقدام به اعزام کارشناس به انگلستان جهت اخذ مدرک کارشناسی ارشد آموزش کودکان اتیسم برای اولین بار در کشور نموده است. در همین رابطه مرکز تخصصی اتیسم ندای عصر از سال 1393 در حال فعالیت است و بخش آموزش ویژه کودکان اتیستیک در کلیه مراکز وابسته به مؤسسه دایر می باشد.
تشخيص و ارزيابي كودكان اتيستيك با استفاده از تستهاي تشخيصي استاندارد متناسب با سن كودك؛ انجام مداخلات درماني بصورت ساعتي و روزانه با بهره گيري از رويكردهاي مختلف آموزشي، حركتي، گفتاري ، ارتباطي و تكميلي؛ اجراي برنامه هاي درماني متناسب با نياز كودك، با بهره گيري از شيوه هاي مختلف توانبخشي در بخشهاي كاردرماني، گفتار درماني و روانشناسي؛  بهره گيري از امكانات، ابزارها و وسايل خاص بمنظور بهبود مهارتهاي حركتي، گفتاري، ارتباطي، شناختي، اجتماعي و خودياري كودكان اتيستيك؛ اجراي برنامه هاي آموزشي ويژه اعضاي خانواده كودكان اتيستيك بمنظور ارتقاء سطح دانش و آگاهي ايشان از طريق بروشور، كتابچه، مشاوره تلفني و كارگاههاي آموزشي از جمله خدمات مرکز اتیسم ندای عصر می باشد.

 

این مرکز از اسفندماه 1401 فعالیت نمی کند و خدمات آن در حال انتقال به مرکز دیگری می باشد.

در صورت تمایل جهت کسب اطلاعات بیشتر با روابط عمومی مؤسسه به  شماره 

09385668598 تماس حاصل نمایید. 

 

 

 

 مرکز جامع توانبخشی نگار عصر ( کاشان ) 

ضرورت انجام مداخلات زودهنگام در توانبخشی کودکان معلول و عدم وجود برنامه ای مسنجم در این زمینه ، کارشناسان و متخصصین فعال مؤسسه توانبخشی ولیعصر (عج) را به سمت طرح غربالگری نوزادان به منظور بررسی وجود یا عدم وجود تأخیر تکاملی و عوامل مستعدکننده بروز آن، سوق داد. اجرای این طرح به مدت دو سال به طول انجامید و نتیجه آن توجه بیشتر به مداخلات زودهنگام و زمینه ساز تشکیل شعبه ای از مؤسسه در سال 1379 در کاشان شد. این شعبه  در قالب  مرکز جامع توانبخشی نگار عصر از سال 1384 به منظور ارائه خدمات توانبخشی به کودکان کم توان ذهنی یا جسمی در قالب بخشهای «پایش رشد کودکان » ،« آموزش روزانه برای کودکان زیر 6 سال دارای مشکلات ذهنی » و  بخش جامع توانبخشی در حال خدمت رسانی است.

 

   - مرکز جامع توانبخشی نگار عصر :
   
      آدرس : کاشان : خیابان شهید بهشتی  – بن بست آزادی بیست و پنج
        تلفن : 55465511-031      
        دورنگار: 55465512- 031
        ایمیل : negar@vrf.ir

        ساعات پذیرش : 8 الی 16 روزهای شنبه تا چهارشنبه ( پنجشنبه ها 8 الی 12)

دریافت بروشور مرکز نگار عصر

 

 


 مرکز جامع توانبخشی فروغ عصر ( شیراز )

مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج) در سال 1382 با احداث مرکز جامع توانبخشی فروغ عصر در شهرستان شیراز فعالیت خود را آغاز كرد. این مركز در قالب بخشهای «پایش رشد کودکان » ،« آموزش روزانه برای کودکان زیر 6 سال دارای مشکلات ذهنی » و  بخش جامع توانبخشی  با استانداردها و كیفیت ویژه در حال خدمت رسانی است.

 

        آدرس : شیراز – خیابان قصرالدشت – روبروی دانشکده دندانپزشکی - پلاک 224

        تلفن : 9- 36290098- 071      
       دورنگار: 36269979- 071
       ایمیل : forough@vrf.ir
       ساعات پذیرش : 8 الی 16 روزهای شنبه تا چهارشنبه ( پنجشنبه ها 8 الی 12)

دریافت بروشور مرکز فروغ عصر

 

 


 مرکز جامع توانبخشی نگین عصر ( مشهد )

مؤسسه توانبخشی ولیعصر (عج) در سال 1375با احداث مرکز جامع توانبخشی نگین عصر در شهرستان مشهد فعالیت خود را آغاز کرد. این مرکز در  قالب  بخشهای آموزش روزانه برای کودکان زیر 6 سال دارای مشکلات ذهنی » در حال خدمت رسانی است.

 

        آدرس : مشهد- چهارراه خیام – بلوار سجاد – روبروی خیابان میلاد – پلاک 70 کدپستی : 91869  

         تلفن : 37614508- 051  
        دورنگار: 37686531-051
        ساعات پذیرش : 8 الی 16 روزهای شنبه تا چهارشنبه ( پنجشنبه ها 8 الی 12)

دریافت بروشور مرکز نگین عصر

 

24462
بازدید این صفحه
599 |
بازدید امروز
5781417 |
کل بازدید
2 |
بازدیدکنندگان آنلاین
کلیه حقوق این پرتال محفوظ و متعلق به توانبخشی ولیعصر  است. © 2014