سه شنبه ٢٩ مرداد ١٣٩٨
|
English

**********عید غدیر، عید رهبری، انسانیت و اکمال دین بر عاشقان ولایت مبارک باد. **********
عنوان
اخبار موسسه


  چاپ        ارسال به دوست

جشن ورود به مدرسه مددجویان مرکز توانبخشی نگار عصر

مهر ماه سال جاري جشن قبولي توانخواهان بخش روزانه مرکز توانبخشی نگار عصر، كه موفق به قبولي در آزمون ورودي مدارس استثنايي شده اند، در هريك از اين مراكز برگزار شد.

بارديگر فرصتي دست داد تا در كنار هم، يكي ديگر از موفقيتهاي فرشتگان زميني خداوند را گرامي داريم. كودكان كم تواني كه ثابت كرده اند با صبر، حوصله، تلاش و ياري مربيان  و والدين خود و عشق و عاطفه اي كه به آنها منتقل مي شود، مي توانند به سطحي مطلوب از پيشرفت در زندگي خود برسند.

 شايد به نظر بسياري از افراد قبولي در آزمون ورودي مدارس موفقيت چشمگيري نباشد اما براي اين كودكان كه با محدوديتهاي ذهني و جسمي روبرو هستند و آموزش به آنها نيازمند زمان و بردباري بسيار است و والدينشان مشكلات و فشارهاي روحي و رواني فراواني  را تحمل مي كنند و اميد كمي به پيشرفت اين بچه ها دارند و تصور مي كنند فرزند آنها قادر نخواهند بود حتي كوچكترين مهارتهاي فردي و اجتماعي را فرابگيرد، بسيار ارزشمند است. اين ارزش ناشي از اميدي است كه اين موفقيت كوچك براي والدين و مربيانشان در مراكز توانبخشي ، به ارمغان مي آورد. اميد به رسيدن به سطح مطلوبي از استقلال فردي، اميد به فردايي روشن تر براي فرزندشان، اميد به اينكه فرزند آنها نيز خواهد توانست با ديگران ارتباط برقرار كند و استعدادهاي نهفته اش شكوفا شود.

چنين مراسمي بهانه اي خواهد بود كه قدم به قدم توانايي هاي اين نوگلان را شاهد باشيم و قدمهاي جدي تري در جبران محدوديتهاي آنها برداريم.

اين جشن با حضور بچه ها و خانواده هاي آنها، مدير، مربيان و پرسنل مرکز برگزار شد. شادي در چشمان بچه ها كه با لباسهاي قشنگشان به جشني كه تنها به خاطر آنها برگزار شده بود، آمده بودند به خوبي نمايان بود. والدينشان نيز ديگر آن چهره خسته و نگران هميشگي را نداشتند. مي شد برق اميد را به راحتي در چشمانشان به تماشا نشست.

مراسم ساعت 10 صبح با قرائت آیاتی از قرآن توسط یکی از توانخواهان شروع شد پس از آن نوبت به معرفی توانخوهانی که فارغ التحصیل شده اند واهداء  یادبودها وصحبتهای مادرانشان رسید.سپس توضیحاتی درمورد موسیقی درمانی جهت آشنایی بیشتر مادران در این زمینه وجلب همکاری بیشتر ایشان توسط مسؤل بخش روزانه داده شد ودو نمونه از روش های شعر خوانی در موسیقی درمانی توسط مربیان اجرا شد و پس از آن مربیان نمایشی  عروسکی(ریتمیک وشاد)  اجرا نمودند.

مسابقه ای میان توانخواهان ویک مسابقه جذاب میان مادران برگزار شد ودرنهایت مراسم با انجام پذیرایی به پایان رسید.

  • هدف از اجرا ی این مراسم:

_تقدیر وتشویق توانخواهان فارغ التحصیل شده

_تشویق دیگر توانخواهان برای ادامه یادگیری و ورود به مدرسه

_افزایش مهارتهای اجتماعی(شرکت در مراسم ومهمانی)

_تشویق خانواده ها برای ادامه برنامه های آموزشی در بخش روزانه

_ایجاد محیطی شاد و مفرح برای مددجویان وخانواده ها     

 

مثل يك درناي زيبا تا افق پرواز كن

نغمه اي ديگر براي فصل سرما ساز كن

زندگي تكرار زخم كهنه ديروز نيست

بالهاي خسته ات را رو به فردا باز كن ...

به اميد روزي كه مربيان و والدين اين بچه ها شاهد موفقيتهاي بيشتر آنها باشند...


٠٨:٤٨ - پنج شنبه ٣٠ مهر ١٣٩٧    /    شماره : ١٩٠    /    تعداد نمایش : ٣٢٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

256508
بازدید این صفحه
953 |
بازدید امروز
3289539 |
کل بازدید
2 |
بازدیدکنندگان آنلاین
کلیه حقوق این پرتال محفوظ و متعلق به توانبخشی ولیعصر  است. © 2014