چهارشنبه ٠٢ مرداد ١٣٩٨
|
English

ولادت با سعادت هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت، حضرت امام رضا علیه السلام مبارک باد..
عنوان
اخبار موسسه


  چاپ        ارسال به دوست

حضور دونماینده از مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج) در کارگاه آموزشی بین المللی سازمان بهداشت جهانی

 


کارگاه آموزش مهارت های مراقب برای خانواده های کودکان مبتلا به اختلالات رشدی و تأخیر در رشد، به مدت 6 روز در تیر ماه 97 در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد.

  •   اهداف اجرای این کارگاه آموزشی:

۱-  آموزش متخصصین رشته های روانپزشکی، روانشناسی، توانبخشی جهت افزایش مهارتهای مراقبت از اتیسم؛

 ۲- ا رتقاء مهارتهای بالینی متخصصین رشته های روانپزشکی، روانشناسی، توانبخشی جهت مشاوره والدین کودکان اتیسم؛

۳- بکارگیری متخصصین در این حوزه به عنوان مدرس جهت آموزش کلیه درمانگران بالینی کشور

۴-  افزایش و تبادل اطلاعات در بحث تشخیص و غربالگری مداخلات درمانی اتیسم


این کارگاه آموزشی که مصوب سازمان جهانی بهداشت است، به منظور پر کردن شکاف های موجود در بهداشت روان طراحی شده و از طرف دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران، به معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران و مرکز همکاری های سازمان جهانی بهداشت در دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان، به عنوان مجری منطقه ای مدیترانه شرقی واگذار گردید.


اجرای این برنامه با حمایت چند نهاد مهم از جمله، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران، دفتر سازمان جهانی بهداشت در ایران، ستاد توسعه و فناوری های علوم شناختی و دانشگاه علوم پزشکی ایران انجام شد.

پیرو همکاریهای مساعد دفتر سازمان بهداشت جهانی در ایران و مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج)، این مؤسسه تنها سازمان غیردولتی بود که دو نماینده در این دوره آموزشی داشت. شرکت کنندگان این دوره آموزشی از چهار کشور ایران، عراق، افغانستان و سوریه بودند.


در این کارگاه بسته آموزشی مدون سازمان جهانی بهداشت توسط دکتر « لورا پسیونی» از کانادا و آقای «موتاز تایارا» از لبنان تدریس شد. دکتر «خالد سعید»، رییس بخش سلامت روان EMRO نیز از مدرسین این کارگاه بودند که با نظارت آنها تکنیک ها و روش مداخله در کار کلینیکی به طور زنده آموزش داده شد.


در این کارگاه آموزشی 4 تسهیل گر منطقه ای از ایران، 18 مشارکت کننده از ایران، 2 مشارکت کننده از وزارت بهداشت عراق، 2 مشارکت کننده از وزارت بهداشت سوریه و 2 مشارکت کننده از وزارت بهداشت افغانستان حضور داشتند.


بر اساس گزارش سازمان بهداشت جهانی از این دوره آموزشی، سه نفر به عنوان تسهیل گر منطقه ای (Local Care) انتخاب شدند که یکی از آنها، نماینده مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج) می باشد.

در پایان این دوره، بسته آموزشی، نحوه تدریس، آموزشی بالینی زنده برای شرکت کننده ها بسیار مفید ارزیابی شد و هماهنگی های اولیه برای مطالعه مقدماتی در جامعه ایرانی به عنوان فاز بعدی به منظور تسریع و تسهیل خدمات رسانی به خانواده ها صورت گرفت.

 


١٦:١٧ - سه شنبه ٦ شهريور ١٣٩٧    /    شماره : ٣٦٦    /    تعداد نمایش : ٢٩٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

254428
بازدید این صفحه
134 |
بازدید امروز
3258195 |
کل بازدید
2 |
بازدیدکنندگان آنلاین
کلیه حقوق این پرتال محفوظ و متعلق به توانبخشی ولیعصر  است. © 2014