سه شنبه ٠٦ فروردين ١٣٩٨
|
English

فرارسیدن بهار طبیعت نویدبخش حیات و امید زندگانی است. مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج) فرارسیدن بهار طبیعت و آغاز سال 1398 را به تمامی هموطنان به ویژه مددجویان و خانواده ایشان تبریک عرض می نماید. به امید اینکه سال 1398 سال افزوده شدن هرچه بیشتر توانمندیهای مددجویان عزیز و کاسته شدن از محدودیتها و کم تواناییهای آنها باشد.
عنوان
اخبار موسسه


  چاپ        ارسال به دوست

مددجویان مراکز فروغ عصر و نگین عصر برای تماشای حیوانات به باغ وحش رفتند ...

لذت تماشای حیوانات از نمای نزدیک

در قسمتهای مختلف دنیا حیوانات متنوعی زندگی می کنند که بچه ها دوست دارند درباره آنها بدانند. محل زنگی آنها، غذایی که می خورند و ... کودکان را با دنیای جدیدی آشنا می کند. کودکان کم توان ذهنی و جسمی هم مانند سایر کودکان به حیوانات علاقه دارند. آنها هم دوست دارند مانند سایر کودکان حیوانات را از نزدیک ببینند، صدایشان را تقلید کنند و هیجانشان را از دیدن حیوانات نشان دهند. در برنامه آموزشی بخش روزانه مراکز وابسته به مؤسسه توانبخشی ولیعصر (عج)، کودکان به شیوه های مختلف از جمله نشان دادن عکس، پخش صدا و ... با حیوانات آشنا می شوند اما دیدن حیوانات از نزدیک هم این آموزش را عملی تر و عینی تر خواهد ساخت و هم فرصت حضور مددجویان در اجتماع را فراهم خواهد ساخت.

 

همین امر سبب شد که در ادامه برگزاری اردوهای آموزشی - تفریحی ویژه بخش روزانه مراکز وابسته به مؤسسه ، اخیراً  اردوی نیمروزه به مقصد باغ وحش ویژه مددجویان بخش روزانه مرکز جامع توانبخشی فروغ عصر واقع در شهر شیراز  به همراه مادران ایشان و مربیان مرکز و همچنین  ویژه مددجویان بخش روزانه مرکز توانبخشی نگین عصر واقع در شهر مشهد به همراه مادران ایشان و مربیان مرکز برگزار شود.

به گزارش همکاران ما،  ذوق و شوق بچه ها از دیدن حیوانات وصف ناشدنی بود. مادرها هم از تماشای چهره شاد و ذوق زده فرزندانشان به وجد آمده بودند. اینجا و آنجا این تابلوها به چشم می خورد: «غذا دادن به حیوانات ممنوع» و «نزدیک شدن به قفس حیوانات ممنوع» . مربیان نیز از لحظه ورود به باغ وحش از هر فرصتی برای آموزش نحوه رفتار با حیوانات، چگونگی رفتار در یک محیط اجتماعی، معرفی هر حیوان، نامش ، غذاهایی که می خورد، جایی که زندگی می کند و ... به بچه ها استفاده نمودند...

 

 امید است برگزاری چنین اردوهایی توسط مراکز توانبخشی وابسته به مؤسسه علاوه بر ارتقای روحیه مددجویان و خانواده ها زمینه حضور اجتماعی بیشتر این عزیزان را نیز فراهم نماید...


١٥:٢٦ - دوشنبه ١٩ آذر ١٣٩٧    /    شماره : ٣٧٨    /    تعداد نمایش : ١٤١


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

247861
بازدید این صفحه
51 |
بازدید امروز
3139660 |
کل بازدید
5 |
بازدیدکنندگان آنلاین
کلیه حقوق این پرتال محفوظ و متعلق به توانبخشی ولیعصر  است. © 2014