يکشنبه ١١ خرداد ١٣٩٩
|
English

**********عيد سعيد فطر بر تمامي مددجويان،خانواده هاي عزيز ايشان ،مربیان،کارشناسان و متخصصین توانبخشی مبارك باد********* مؤسسه توانبخشی ولیعصر (عج)
عنوان
اخبار موسسه


  چاپ        ارسال به دوست

با همکاری دانشکده دندانپزشکی دانشگاه شهید بهشتی و با هدف شناسایی مددجویان دارای مشکلات دهان و دندان

آغاز طرح معاینه دندانپزشکی مددجویان تحت پوشش مؤسسه و آموزش بهداشت دهان و دندان به خانواده ها

کودکان دارای معلولیت، نسبت به کودکان همسال خود که معلولیت ندارند،  بیشتر در معرض پوسیدگی دندان قرار می گیرند و به این دلیل است که کودک، توانایی تمیز کردن دندان خود را ندارد و معمولاً غذا در دندانها باقی می ماند. علاوه بر این، غدد بزاقی هم که سهمی از تمیز کردن دهان و دندان برعهده دارند در بعضی از این کودکان، به درستی عمل نمی کنند و این مشکلات نیز به دیگر مشکلات جسمی کودک می افزاید و درد و رنج او را بیشتر می کند.

مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج)، در ادامه ارائه خدمات حمایتی به کودکان کم توان ذهنی و جسمی، ارائه خدمات دندانپزشکی به این عزیزان را از حدود دو سال پیش آغاز نموده است. همچنین در محل اجرای طرح راهی به آسمان در استان خراسان جنوبی،  با همکاری دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ،تیمی از دانشجویان رشته بهداشت دهان و دندان، در محل اجرای طرح مستقر شدند و کلیه کودکان مراجعه کننده به محل اجرای طرح در این استان را مورد معاینه قرارداده و آموزشهای لازم در زمینه بهداشت  دهان و دندان را به این عزیزان ارائه دادند. لذا با توجه به نیاز کودکان دارای معلولیت به خدمات دندانپزشکی و آموزش بهداشت دهان و دندان، مؤسسه برآن شد با همکاری گروه سلامت دهان و دندانپزشکی اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، اقدام به اجرای طرح جامع غربالگری مددجویان از لحاظ مشکلات دهان و دندان و آموزش بهداشت دهان و دندان به خانواده این عزیزان نموده است. قرار است در مرحله اول اجرای این طرح، در قالب جلسات متعدد، مددجویان تحت پوشش مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج) مورد معاینه و آموزشهای مربوطه قرار گیرند و در مراحل بعدی این خدمات به سایر مددجویان نیز تعمیم داده شود.

در اولین جلسه این طرح که  اواخر اسفندماه سال جاری در مرکز جامع توانبخشی نوید عصر برگزار شد، برخی از مددجویان بخش روزانه این مرکز مورد معاینه قرار گرفتند که سه نفر از مددجویان که نیازمند خدمات اورژانسی دندانپزشکی تحت عمل بیهوشی تشخیص داده شدند، توسط مؤسسه به مرکز ذی صلاح معرفی شدند که این مددجویان در مراحل درمان نیز تحت پوشش خدمات حمایتی مؤسسه قرار خواهند گرفت.

امید است با همکاری جامعه دندانپزشکی و همراهی خانواده مددجویان، مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج) بتواند در این زمینه نیز خدمات ارزنده ای را به فرشتگان زمینی ارائه دهد ، کمی از مشکلات آنها بکاهد و گل لبخند را بر لبانشان بنشاند ...   

 


٠٨:٢٦ - چهارشنبه ٢٢ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٣٨٨    /    تعداد نمایش : ٤٩٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

279703
بازدید این صفحه
708 |
بازدید امروز
3668334 |
کل بازدید
1 |
بازدیدکنندگان آنلاین
کلیه حقوق این پرتال محفوظ و متعلق به توانبخشی ولیعصر  است. © 2014