::.موسسه توانبخشی ولیعصر.::
🖤مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج)، با نهایت تأسف و تأثر ضایعه درگذشت امین معزز مؤسسه حضرت آیت‌الله امامی کاشانی را تسلیت عرض می نماید. با قلبی اندوهگین از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جزیل آرزومندیم...🖤 شنبه ٢٩ ارديبهشت ١٤٠٣
وسايل كمك توانبخشي


امروزه استفاده از تكنولوژي كمكي بخشي تفكيك ناپذير از زندگي بشر است و تمامي افراد جهت انجام امور روزمره زندگي نيازمند استفاده از وسائل كمكي هستند بنحوي كه استفاده از عينك براي مطالعه، چهارپايه براي برداشتن وسايل از طبقات بالايي كابينت آشپزخانه و راه رفتن با عصا و واكر جزئي از وسائل كمك توانبخشي هستند . در اين بين افراد با اختلالات ناشي از ضايعه مغزي براي خوابيدن ، نشستن، ايستادن، راه رفتن، خوردن، آشاميدن،دستشوئي كردن، حمام رفتن، و حرف زدن و... نيازمند استفاده از وسائل كمكي خاص هستند كه بدون استفاده از اين وسائل انجام امور فوق الذكر مشكل و يا غير ممكن است. لذا وسائل كمك توانبخشي به ايجاد حركت، خود ياري، تنظيم خانه، و زندگي در محيط اجتماع كمك كرده و فرد را قادر مي سازند كه در فعاليت هاي روزمره زندگي خود به استقلال برسند و موجب بهبود كيفيت زندگي مي گردند.

 

در این بین آشنائی هرچه بیشتر خانواده ها با وسائل کمک توانبخشی که در جلسات فیزیوتراپی،گفتاردرمانی ، کاردرمانی و آموزش روانشناسی مورد استفاده قرار می گیرند می تواند نقش موثری در ارتقاء توانائیهای جسمی و ذهنی کودکان ایفا نماید. لذا بخش وسائل کمک توانبخشی مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج) در راستای گسترش خدمات توانبخشی و تعامل بهینه مددجو، درمانگر و خانواده و احساس نیاز در خصوص گسترش این خدمات به خانواده ها اقدام به طراحی، ساخت و تولید وسائل کمک توانبخشی برای مددجویان نموده است تا بتواند گام موثری در راستای گسترش نقش خانواده محوری در جامعه بردارد و فرهنگ استفاده از وسائل کمک توانبخشی را ارتقاء، اثر بخشی درمان را افزایش و دوره درمان را کوتاهتر نماید که تحقق این مهم جز با همت شما خانواده های محترم میسر نخواهد شد.

 

صفحه اصلی|اهداف موسسه|مراکز وابسته |English

بازديدکنندگان اين صفحه: 9350 | بازديدکنندگان امروز: 613 | کل بازديدکنندگان: 5709934 | بازديدکنندگان آنلاین: 4
Copyright © 2007 VRF Inst. All rights reserved.