::.موسسه توانبخشی ولیعصر.::
فرارسیدن بهار طبیعت نویدبخش حیات و امید زندگانی است. مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج) فرارسیدن بهار طبیعت و آغاز سال نو را به تمامی هموطنان به ویژه توانخواهان و خانواده ایشان تبریک عرض می نماید. به امید اینکه سال جدید سال افزوده شدن هرچه بیشتر توانمندیهای توانیابان عزیز باشد. جمعه ١١ فروردين ١٤٠٢
وسايل كمك توانبخشي


امروزه استفاده از تكنولوژي كمكي بخشي تفكيك ناپذير از زندگي بشر است و تمامي افراد جهت انجام امور روزمره زندگي نيازمند استفاده از وسائل كمكي هستند بنحوي كه استفاده از عينك براي مطالعه، چهارپايه براي برداشتن وسايل از طبقات بالايي كابينت آشپزخانه و راه رفتن با عصا و واكر جزئي از وسائل كمك توانبخشي هستند . در اين بين افراد با اختلالات ناشي از ضايعه مغزي براي خوابيدن ، نشستن، ايستادن، راه رفتن، خوردن، آشاميدن،دستشوئي كردن، حمام رفتن، و حرف زدن و... نيازمند استفاده از وسائل كمكي خاص هستند كه بدون استفاده از اين وسائل انجام امور فوق الذكر مشكل و يا غير ممكن است. لذا وسائل كمك توانبخشي به ايجاد حركت، خود ياري، تنظيم خانه، و زندگي در محيط اجتماع كمك كرده و فرد را قادر مي سازند كه در فعاليت هاي روزمره زندگي خود به استقلال برسند و موجب بهبود كيفيت زندگي مي گردند.

 

در این بین آشنائی هرچه بیشتر خانواده ها با وسائل کمک توانبخشی که در جلسات فیزیوتراپی،گفتاردرمانی ، کاردرمانی و آموزش روانشناسی مورد استفاده قرار می گیرند می تواند نقش موثری در ارتقاء توانائیهای جسمی و ذهنی کودکان ایفا نماید. لذا بخش وسائل کمک توانبخشی مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج) در راستای گسترش خدمات توانبخشی و تعامل بهینه مددجو، درمانگر و خانواده و احساس نیاز در خصوص گسترش این خدمات به خانواده ها اقدام به طراحی، ساخت و تولید وسائل کمک توانبخشی برای مددجویان نموده است تا بتواند گام موثری در راستای گسترش نقش خانواده محوری در جامعه بردارد و فرهنگ استفاده از وسائل کمک توانبخشی را ارتقاء، اثر بخشی درمان را افزایش و دوره درمان را کوتاهتر نماید که تحقق این مهم جز با همت شما خانواده های محترم میسر نخواهد شد.

 

صفحه اصلی|اهداف موسسه|مراکز وابسته |English

بازديدکنندگان اين صفحه: 8925 | بازديدکنندگان امروز: 10677 | کل بازديدکنندگان: 5221697 | بازديدکنندگان آنلاین: 11
Copyright © 2007 VRF Inst. All rights reserved.