::.موسسه توانبخشی ولیعصر.::
مهلت ثبت نام در سامانه پی کی یو تا ساعت ۹ صبح روز دوشنبه ۷ اسفندماه تمدید شد. جهت مشاهده فیلم راهنمای مراحل ثبت نام به بخش فیلمهای آموزش در انتهای صفحه اول سایت مراجعه نمایید... چهارشنبه ٠٢ اسفند ١٤٠٢
اهداف آموز ش و تحقيقات

آموز ش و تحقیقات :

 امروزه جهان شاهد تحولات گسترده و چشمگیری در زمینه تدارك خدمات بهینه توانبخشی است كه استقلال و بهبود كیفی زندگی افراد معلول را در پی خواهد داشت.
این ارتقاء‌ خدمت رسانی مرهون تلاش و اهتمام كارشناسان، متخصصین، درمانگران و مربیان دلسوزی است كه نه تنها سرشار از عشق نوع دوستی و انسان دوستی هستند بلكه همزمان از دانش، فن آوری و مهارتهای تخصصی لازم نیز بهره مند می باشند. آری گستره توانبخشی نیازمند افراد با انگیزه و صاحب تخصص می باشد و امروزه علیرغم گسترش برنامه های آموزشی دانشگاهها هنوز خلاء پاره ای از مهارت ها كه با طی دوره تخصصی كوتاه مدت حاصل می گردد محسوس است. مؤسسه در جهت پاسخگوئی به این نیاز و با اهداف ذیل برگزاری آموزشهای كوتاه مدت را دنبال می نماید:
1- معرفی تكنیك های جدید درمانی و بازتوانی با توجه به نوع ضایعات كودكان و نیاز آنان.
2- ارتقاء و افزایش كیفیت خدمات توانبخشی در مراكز وابسته مؤسسه.
3- برگزاری دوره های بازآموزی با همكاری دانشگاهها و مراكز علمی جهانی
4- اعزام كارشناسان توانبخشی به سایر كشورها جهت آموزش و بهره گیری از تكینك های بروز توانبخشی.
بموازات اجرای برنامه های آموزشی كوتاه مدت و حین خدمت برای كارشناسان، بخش تحقیقات مؤسسه با اهداف ذیل برای بهبود و ارتقاء سرویس دهی توانبخشی فعال می باشد:
1- بررسی اثربخشی تكنیك های مختلف توانبخشی با توجه به نوع ضایعه.
2- انتقال اطلاعات حاصل از پژوهش و تحقیقات به عرصه فعالیت های اجرائی توانبخشی.
3- جمع آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات حاصل از رویكردهای مختلف توانبخشی در سایر كشورها برای آگاهی هر چه بیشتر درمانگران از پی آمد شیوه های درمانی.
4- همكاری با اساتید و محققین دانشگاه ها در زمینه پژوهش های توانبخشی و معلولیت های كودكان.
تلاش و اهتمام مؤسسه برای دستیابی به تكینك های و رویكردهای جدید توانبخشی كودان معلول در سطح جهان و همزمان جمع آوری اطلاعات و پژوهش های مربوط به هر كدام از این تكنیك ها بستر مناسب علمی در مؤسسه فراهم ساخته كه می تواند نویدبخش افق های روشنی در گستره خدمات توانبخشی باشد

صفحه اصلی|اهداف موسسه|مراکز وابسته |English

بازديدکنندگان اين صفحه: 6188 | بازديدکنندگان امروز: 151 | کل بازديدکنندگان: 5612449 | بازديدکنندگان آنلاین: 3
Copyright © 2007 VRF Inst. All rights reserved.