جمعه ٢٩ تير ١٤٠٣
|
English

🖤مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج)، با نهایت تأسف و تأثر ضایعه درگذشت امین معزز مؤسسه حضرت آیت‌الله امامی کاشانی را تسلیت عرض می نماید. با قلبی اندوهگین از خداوند متعال برای آن مرحوم رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان صبر جزیل آرزومندیم...🖤
عنوان
اخبار موسسه


  چاپ        ارسال به دوست

اهدای رایگان پوشک بهداشتی به کودکان دارای معلولیت جسمی شدید دراستان سیستان و بلوچستان

پس از اجرای طرح راهی به آسمان در استانهای سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی  در سال 1396 خدمت رسانی مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج) به تعدادی از کودکان دارای معلولیت این استانها در قالب طرح اهدای پوشک بهداشتی و اقدامات خیرخواهانه موردی ادامه داشته است.

در راستای گسترش خدمت رسانی مؤسسه به کودکان دارای معلولیت استان خراسان جنوبی و خانواده این عزیزان، در شهریورماه سال جاری با حضور نماینده مؤسسه در تعدادی از شهرهای این استان بررسیهای مقتضی در قالب دیدار با مسئولین استانی، بازدید از مراکز توانبخشی و حرفه آموزی انجام شد همجنین کارگاه آموزشی معلولیت و نیازهای بهداشتی در جهت آموزش خانواده ها  و مراقبین کودکان دارای معلولیت جسمی نسبت به راهکارهای بهداشتی جایگزین در شهر نهبندان برگزار شد و مورد استقبال خانواده ها و کارشناسان قرار گرفت.

از آنجایی که بعد تخصصی در هر خدمت برای مؤسسه دارای اهمیت است و با توجه به اینکه حدود شش سال از آغاز اجرای این طرح می گذرد، بررسی های تخصصی در دست انجام است تا شیوه ای در اجرای طرح مدنظر قرار گیرد که تنها به رفع نیاز کوتاه مدت و موردی پرداخته نشود و اقدامی اساسی در حمایت از خانواده ها در تأمین پوشک بهداشتی فرزندشان در قدم اول در دو استان مذکور انجام گیرد. 

از آنجایی که بررسی های تخصصی در حال انجام است، اما نیاز کودکان دارای معلولیت جسمی همچنان مورد توجه مؤسسه است و درکنار ارائه آموزشها به خانواده های تحت پوشش طرح در قالب پوشک پارچه ای دراستان خراسان جنوبی، در اسفند ماه سال جاری، اقدام در جهت اهدای رایگان پوشک بهداشتی به بیش از 250 کودک در استان سیستان و بلوچستان از طریق ارسال پستی به درب منزل این عزیزان انجام شد. 

یکی از عکسهایی که در بنر اصلی سایت در این زمینه دیده می شود مربوط به روال اهدا تا سال گذشته بوده است که توزیع پوشکهای بهداشتی توسط نماینده مؤسسه با حضور خانواده ها در استان انجام می گرفته است. اما برای سهولت هرچه بیشتر خانواده ها امسال اهدای پوشکهای بهداشتی از طریق ارسال پستی صورت گرفت . 

توزیع پوشکهای بهداشتی فرایندی بسیار سخت و پیچیده دارد. نیاز سنجی خانواده ها، تأمین پوشکهای مورد نیاز در سایزهای متعدد، خرید پوشکها، بسته بندی به نحوی که امکان ارسال فراهم گردد، هماهنگی برای ارسال، اطلاع رسانی به خانواده ها از جمله مراحل اجرای این طرح است که هزینه قابل توجهی را نیز شامل می شود. اما همکاران ما به عشق کودکان تمام این سختی ها را به جان می خرند.

امید است بررسی های در دست انجام، منجر به روشی گردد که بیش از پیش شاهد کاهش دغدغه های خانواده ها در تأمین پوشک بهداشتی فرزندشان و حمایت هرچه بیشتر از این عزیزان گردد. 

 

 

 


١١:١٣ - يکشنبه ٢٧ اسفند ١٤٠٢    /    شماره : ٤٦٠    /    تعداد نمایش : ٣٧٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

490780
بازدید این صفحه
600 |
بازدید امروز
5781418 |
کل بازدید
2 |
بازدیدکنندگان آنلاین
کلیه حقوق این پرتال محفوظ و متعلق به توانبخشی ولیعصر  است. © 2014