شنبه ٠٩ فروردين ١٣٩٩
|
English

با استعانت از خداوند متعال و در سایه عنایات ویژه حضرت ولیعصر(عج) و در آستانه سال نو و آغاز بهار طبیعت، بیش از ۷۰۰ بسته مواد غذایی اهدایی موسسه توانبخشی ولیعصر(عج) ویژه بیش از ۳۰۰ کودک دارای فنیل کتون اوری ( پی.کی.یو ) در ۱۱ استان محروم و مرزی کشور ، از طریق پست ارسال شد...
عنوان
برنامه مناسبتی

 

  • برنامه های مناسبتی  :

توانبخشي اجتماعي فرايندي از خدمات مستمر و هماهنگ توانبخشي در زمينه اجتماعي و رواني است تا فرد کم توان و خانواده وي ضمن کاهش هر نوع فشار اقتصادي، اجتماعي و روحي بتواند در جريان کلي توانبخشي واقع گرديده و آمادگي کافي براي ايفاي نقش اجتماعي را در آينده کسب نمايد.
در واقع خانواده به عنوان اولين مربي  کودک نقش اساسي و حساسي در پرورش و تربيت او ايفا مي کنند. متأسفانه بسياري از والدين نمي خواهند قبول کنند که فرزند آنها داراي معلوليت است . برخي از افراد حتي حاضر به حضور در مهماني ها نمي شوند و از برقراري تعاملات اجتماعي فاصله مي گيرند.  در اين زمينه بايد تلاش کرد تا خانواده ها معلوليت فرزند را بپذيرند . همچنين به موازات آن بايد افراد اجتماع را از وجود چنين کودکاني و چگونگي برخورد با  آنها آگاه ساخت. لذا توجه به توانبخشي اجتماعي توسط مراکز، مؤسسات و سازمانهاي فعال در حوزه توانبخشي، مي تواند در اين زمينه مؤثر واقع شود. در واقع ايجاد زمينه اي براي حضور اجتماعي مددجويان، تعامل بيشتر خانواده هاي آنها با يکديگر و اجراي طرحها و برنامه هايي با هدف جلب توجه جامعه به اين عزيزان از جمله اقدامات در زمينه توانبخشي اجتماعي است.
در این زمینه مؤسسه توانبخشی ولیعصر(عج) در راستای تغییر نگرش جامعه به توانمندیهای کودکان کم توان ذهنی و جسمی، فراهم نمودن بستر حضور هرچه بیشتر این عزیزان در جامعه و همچنین ضرورت توجه اساسی به نیازهای مددجویان در حوزه های فرهنگی، اجتماعی و تفریحی به مناسبتهای مختلف اقدام به برگزاری اردوها و برنامه های مناسبتی با اهداف آموزشی - تفریحی نموده است.از جمله اقدامات اخیر مؤسسه در این زمینه عبارتند از :

 

  1.  جشن رونمایی از نقاشی بیش از هزار کودک معلول جسمی و ذهنی در برج میلاد،
  2. جشنواره پرواز بادبادکها توسط کودکان معلول
  3. جشن لبخند فرشتگان زمینی
  4. کاشت نهال توسط فرشتگان زمینی
  5. برگزاری جشن روز جهانی کودک 
  6. برگزاری اردو ویژه مددجویان
  7. برگزاری جشن یلدا
  8. اردوی زیارتی ویژه خانواده ها
  9. برگزاری جشن تولد مددجویان سندرم داون

  

 

 

3641
بازدید این صفحه
444 |
بازدید امروز
3586596 |
کل بازدید
1 |
بازدیدکنندگان آنلاین
کلیه حقوق این پرتال محفوظ و متعلق به توانبخشی ولیعصر  است. © 2014